fundusze europejskie darpin

Technologia Darpin ORC to rozwiązanie pozwalające na łączną produkcję energii elektycznej i ciepła uzytkowego z wykorzystaniem niskotemperaturowych źródeł ciepła. Najniższym parametrem cieczy, która jest w stanie napędzić nam urządzenie ORC jest temperatura ok. 75 stC. Ta kogeneracja daje nam olbrzymie korzyści ekonomiczne i środowiskowe biorąc pod uwagę dzisiejsze koszta energii i opłaty związanie z emisją CO2.

Moce elektryczne, którymi dysponujemy to przedział od 2,5 kw do 250 kW w jednym urządzeniu, oczywiście systemy możemy łączyć ze sobą co daję nam nieograniczone możliwości wielkości układu.

Firma Darpin pomaga klientom w uzyskaniu świadectw efektywności energetycznej (białych certyfikatów) - dzięki wieloletniej współpracy z różnymi instytucjami pomagamy przy uzyskaniu dofinansowania przy inwestycjach związanych z tą tematyką i podobnych.

Zasada działania i idea pracy systemu ORC.

Nasze systemy ORC są wykorzystywane w wielu gałęziach przemysłu

  • spalanie biomasy
  • przemysłowe odzyski ciepła odpadowego (spaliny, para, kondensat, ciepła woda)
  • geotermia
  • spalarnie smieci
  • duże systemy solarne

Nasze systemy ORC są modułowe i w zależności od ilości ciepła i jego parametrów jesteśmy w stanie zaoferować różne rozwiązania pod kątem energooszczędności.

Oferujemy szeroka gamę urządzeń, które wytwarzają energię elektryczną lub ciepło wysokotemperaturowe z niskotemperaturowego źródła ciepła, poprawiając ekonomiczne i środowiskowe korzyści procesów.

Formularz kontaktowy


Gorąca woda Spaliny KondensatDarpin - chłodnictow, agregaty chłodnicze, skidy pompoweZobacz też: